O co zadbać w sklepie przed długim weekendem?

5 июн. 2023 г.

Sprzętu chłodniczego nie dotyczą święta, długie weekendy ani wakacje. Jeśli jest wypełniony asortymentem pracuje przez cały czas, nawet gdy my odpoczywamy. Dlatego kiedy nadchodzą dni wolne od pracy i sklep pozostaje zamknięty dla klientów, warto zadbać, by nasze lady, szafy czy regały chłodnicze działały wydajnie i bez zakłóceń. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy poniżej!

 

1. Domknij drzwi chłodziarek!

Banalna z pozoru kwestia jest ogromnie istotna z punktu widzenia prawidłowej eksploatacji urządzeń chłodniczych. Niedomknięte drzwi w lodówkach sprawiają, że napływa do nich stale ciepłe powietrze z otoczenia, zmuszając je do bardziej intensywnej pracy. Tym samym rośnie zużycie energii elektrycznej, a także elementów układu chłodniczego, m.in. sprężarki, które może doprowadzić do awarii. Zanim opuścisz sklep sprawdź więc, czy wszystkie drzwi urządzeń chłodniczych są szczelnie zamknięte.

 

Nasz tip: problem możesz łatwo wyeliminować, wybierając urządzenia z samodomykaczem drzwi. Możesz także zdecydować się na zainstalowanie sygnalizacji dźwiękowej otwartych drzwi.  

 

 

 

 

2. Załóż zasłony nocne.

Zasłony nocne pozwalają ograniczyć napływ ciepłego powietrza z otoczenia do części ekspozycyjnej urządzeń takich jak lady i otwarte regały chłodnicze, wtedy, gdy nie są użytkowane przez obsługę lub klientów. Powinny być zakładane codziennie, tuż przed zamknięciem sklepu, by w czasie, gdy nikt nie sięga do ekspozycji, zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

 

 

 

 

3. Wyłącz światła w urządzeniu.

Zgaszenie świateł w urządzeniach chłodniczych to kolejna czynność, która pozwoli zaoszczędzić trochę na rachunkach za prąd, nawet jeśli chłodziarki wyposażone są w oświetlenie LED.  

 

 

 

 

4. Sprawdź pojemniki na skropliny.

Przed zamknięciem sklepu na dłuższy czas warto także upewnić się, czy pojemniki na skropliny są opróżnione. Dzięki temu unikniesz niemiłej niespodzianki po powrocie w postaci kałuży wody na podłodze pod urządzeniem chłodniczym.  

Nasz tip: nie musisz pamiętać o regularnym opróżnianiu pojemnika na skropliny, jeśli zdecydujesz się na urządzenie z automatycznym odparowaniem skroplin lub umożliwiające odprowadzenie skroplin bezpośrednio do kanalizacji.  


 


 

5. Posłuchaj, jak pracuje urządzenie.

Dziwne, nietypowe dźwięki dobiegające z urządzenia chłodniczego mogą być oznaką awarii. Zdecydowanie lepiej wychwycić ją i usunąć przed zamknięciem sklepu na parę dni, by uniknąć poważnego uszkodzenia sprzętu oraz popsuciu znajdującego się w nim towaru. Dlatego dobrze jest przed dłuższą przerwą posłuchać, czy urządzenia nie pracują zbyt głośno i nie wydają niepokojących odgłosów, a jeśli tak jak najszybciej skontaktować się z serwisem i odpowiednio zabezpieczyć produkty.  
 

 

 

 

6. Skontroluj ułożenie asortymentu.

Źle ułożony, blokujący swobodną cyrkulację powietrza asortyment może stać się przyczyną nieprawidłowej pracy sprzętu chłodniczego, a w konsekwencji jego awarii oraz zepsucia trzymanych wewnątrz produktów. Upewnij się więc, że produkty ułożone są równomiernie i nie zasłaniają otworów wentylacyjnych.

 

 


 

Jeżeli chcesz poznać lepiej naszą ofertę skontaktuj się z nami telefonicznie za pomocą numeru 81 742 53 10 lub napisz na adres: rapa@rapa.lublin.pl. Chętnie udzielimy odpowiedzi na każde pytanie!


 

 

 

 

Проверить так же