Florystka w kwiaciarni robi bukiet

5 pytań o altanę chłodniczą — rozwiewamy Wasze wątpliwości

9 дек. 2021 г.

Codziennie odpowiadamy na setki pytań o urządzenia chłodnicze. Wiemy, że decyzję o zakupie chłodni chcecie podjąć świadomie. Dlatego też zebraliśmy najczęstsze pytania i przygotowaliśmy odpowiedzi, które — mamy nadzieję — pomogą podjąć decyzję o inwestycji w urządzenia chłodnicze do kwiaciarni



 

1. Czy chłodnia w kwiaciarni jest konieczna? 

 

Wiele osób zastanawia się, czy chłodnia w kwiaciarni jest w ogóle potrzebna. W idealnym scenariuszu zakupione rano na giełdzie kwiaty sprzedają się jak świeże bułeczki. W rzeczywistości, wielu florystów musi zakupiony towar wyrzucać, a wraz z nim bezpowrotnie traci zainwestowane pieniądze. Jak duże są to straty? Każdy przypadek jest inny. Floryści, którzy nam zaufali mówili o kwotach od kilkuset to kilku tysięcy złotych. W przypadku nowootwartej kwiaciarni takie straty mogą oznaczać duże kłopoty. 

 

Straty można ograniczyć, wprowadzając rozwiązanie, dzięki któremu obniżymy temperaturę otoczenia. Może to być chłodnia na zapleczu (typu walk-in lub szafa chłodnicza do kwiaciarni), odpowiednio wydzielona przestrzeń w lokalu lub przeszklona chłodnia, która umożliwia jednoczesną ekspozycję kwiatów — takie rozwiązanie mamy w ofercie, chodzi oczywiście o altanę chłodniczą na kwiaty. Niska temperatura spowalnia rozwój pąków i pozwala kwiatom dłużej zachować świeżość. Dzięki chłodni zakupione kwiaty można sprzedawać dłużej.   

 

2. Czy kwiat wyjęty z chłodni nie zwiędnie, zanim klient wróci do domu? Boję się reklamacji.

 

Na początku warto wyjaśnić, że transport kwiatów od ogrodnika do hurtowni, czy bezpośrednio do kwiaciarni, odbywa się z zachowaniem ciągłości tzw. łańcucha chłodniczego. Kwiaty umieszczane są w niskiej temperaturze, bez tego trudno byłoby dostarczyć je w postaci nierozwiniętych pąków do miejsca sprzedaży. Zatem kwiaty, które kupuje florysta w hurtowni, również były (przynajmniej przez jakiś czas) trzymane w niskiej temperaturze. 

 

Oczywiście, różnice temperatur mają wpływ na trwałość kwiatów i ostatecznie to florysta decyduje, w jakich warunkach je przechowuje. Kluczem do sukcesu jest tutaj zachowanie odpowiedniej różnicy między temperaturą w chłodni a tą na zewnątrz. Żeby nie przesadzić, zastosuj się do 3 zasad przechowywania kwiatów w altanie chłodniczej: 

  1. kwiaty w altanie ustawiaj minimum 8 cm od szyby panoramicznej (piszemy o tym w instrukcji, którą warto przeczytać i mieć pod ręką), 
  2. nie wstawiaj zbyt wielu kwiatów i bukietów do środka, by zachować swobodny przepływ powietrza i równe chłodzenie w całym urządzeniu, 
  3. dostosuj temperaturę do warunków na zewnątrz, staraj się zachować maksymalnie 10 stopni różnicy.

Altana chłodnicza na kwiaty w rozmiarze 1605 cm

 

3. Czy można zostawić otwarte drzwi w altanie chłodniczej, żeby nie zamykać kwiatów za szybą? 

 

Krótka odpowiedź brzmi: nie. Jeśli pozostawisz otwarte drzwi, to urządzenie będzie pobierało ciepłe powietrze z zewnątrz, a ponieważ nie będzie w stanie osiągnąć stałej niskiej temperatury w komorze, układ chłodniczy będzie pracował non-stop. Zauważysz, że urządzenie bardzo głośno pracuje, parownik pokryje się lodem i może dojść do uszkodzenia urządzenia. Drzwi powinny być otwierane jedynie na czas załadunku. 

 

4. Dlaczego profesjonalna altana chłodnicza jest taka droga?

 

Do konstrukcji altany używamy wysokiej jakości komponentów, dzięki którym dostajesz wysokiej klasy urządzenie. Po pierwsze korpus zbudowany jest ze stali nierdzewnej, którą malujemy proszkowo na życzenie klienta. Wewnątrz używamy stali nierdzewnej o fakturze „płótna”, którą łatwiej jest utrzymać w czystości. Każdy bok ma taflę szkła, przy czym używamy wyłącznie szkła hartowanego, które jest bezpieczne i trwałe. 

 

Projektując altanę, konsultowaliśmy się z florystami, by stworzyć możliwie najbardziej przydatne urządzenie dla tego rodzaju biznesu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jednorazowy koszt naszej chłodni jest wysoki, dlatego oferujemy możliwość zakupu altany chłodniczej w ramach leasingu. 


Różne rozmiary altan chłodniczych ze stali nierdzewnej

 


 

5. Jak wygląda transport altany chłodniczej i jak się do niego przygotować? 

 

W trakcie ustalania transportu podaj dostawcy wszystkie informacje, które wiążą się z wniesieniem urządzenia do środka: 

  • powiedz, gdzie znajduje się kwiaciarnia (czy jest to lokal na parterze, czy na piętrze), 
  • sprawdź, czy w pobliżu kwiaciarni może wjechać samochód dostawczy,
  • zmierz szerokość i wysokość drzwi, 
  • powiedz, czy drzwi mają próg i jaką ma wysokość. 

Przygotuj lokal na przyjazd urządzenia. Uprzątnij miejsce, w którym ma zostać ustawiona altana. Jeśli możesz, zorganizuj pomoc do wniesienia urządzenia, przyda się też wózek, by ni trzeba było jej przesuwać. Pamiętaj też, żeby przynajmniej na jakiś czas zachować opakowanie i paletę, na wypadek gdybyś chciał wymienić urządzenie. 

 

Największa szafa chłodnicza do kwiaciarni 2205 cm

 

 

Pamiętaj, by dokładnie sprawdzić stan urządzenia przy dostawcy. Jeśli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, nie przyjmuj dostawy i spisz protokół. 

 

Chcesz wiedzieć więcej? Służymy pomocą i doradzamy. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dopasować najlepsze rozwiązanie oraz ustalimy najlepszy dla Ciebie sposób finansowania. Skontaktuj się z nami, wszystkie potrzebne dane znajdziesz tutaj

 

 

Проверить так же