Początek roku szkolnego w sklepie — o czym warto pamiętać?

Chłopiec z plecakiem pisze na tablicy

Początek roku szkolnego w sklepie — o czym warto pamiętać?

26 авг. 2021 г.

Koniec wakacji dla rodziców oznacza czas przygotowania do szkół, dla właścicieli sklepów: zmiany w asortymencie. Zamiast lodów i piwa, we wrześniu sprzedawać będziemy więcej batonów, rogalików i jogurtów, czyli produktów spożywczych, które najlepiej sprawdzają się w czasie przerw. O czym jeszcze warto pamiętać przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego?  

Pokaż zmianę na witrynie

 

Posiadasz w ofercie wszystkie produkty potrzebne do szkoły? Koniecznie stwórz odpowiednią ekspozycję na witrynie sklepowej, by skusić nowych klientów, a zapominalskim przypomnieć, że rok szkolny za pasem. Na takiej witrynie możesz umieścić całą wyprawkę, lub stworzyć specjalną ofertę dla swoich stałych klientów. 

 

Niezależnie od tego, kogo chcesz przyciągnąć, wraz z początkiem roku szkolnego zmieniają się nasze nawyki zakupowe. Znacznie więcej osób robi zakupy rano, przed rozpoczęciem zajęć szkolnych. W porównaniu z okresem wakacyjnym znacznie mniej klientów będzie zaglądać do sklepu w godzinach okołopołudniowych.


Baton czekoladowy i baton owocowy muesli

 

Co wybieramy na przekąskę do szkoły? 

 

Typowo szkolne przekąski zaliczamy do kategorii produktów impulsowych. Będą to zatem słodkie batoniki, wafelki, pojedynczo pakowane rogaliki czy ciastka i niewielkie napoje. Podstawowym wymogiem jest, by przetrwały w plecaku kilka godzin i były wygodne w jedzeniu podczas kilkuminutowej przerwy. 

 

Ekspozycję tego rodzaju produktów należy zaplanować z wyprzedzeniem. Zapoznaj się z nowościami na rynku i najchętniej kupowanymi produktami, by zapewnić klientom szeroką ofertę. Pomóc Ci w tym może zestawienie Hit Handlu, w którym znajdziesz najlepiej sprzedające się produkty FMCG.

 

Produkty piekarnicze eksponuj na odpowiednich regałach, zaprojektowanych tak, by oświetlić i wyeksponować poszczególne wyroby.  

 

Zaproponuj też zdrowe przekąski do szkoły dla dzieci 

 

Choć słodycze nie służą zdrowiu, królują w szkolnych plecakach, bo nadal są tańsze niż zdrowsze warianty przekąsek. Batoniki owocowe kosztują średnio 1 zł więcej, niż te czekoladowe, co znacząco wpływa na decyzje zakupowe klientów. 

 

Warto jednak mieć w ofercie batony owocowe, muesli i batony funkcyjne. Te, kupowane też chętnie do pracy czy na trening, stanowią zdecydowanie zdrowszą alternatywę również jako drugie śniadanie w szkole.  

 

Silną konkurencją dla czekolady są tymczasem przekąski nabiałowe: musy owocowe, jogurty pitne i desery. Te najlepiej eksponować na półkach regałów chłodniczych lub w rejonie kas, na chłodzonych regałach POS


Rogaliki i pieczywo jako przekąski

 

Przekąski do nauki zdalnej? Tak!

 

Doświadczenie z ostatniego roku pokazało, że nauka może mieć niejedno oblicze. Zmuszeni do pracy czy nauki z domu, nie rezygnowaliśmy jednak z przekąsek. W ubiegłym roku wzrost sprzedaży zanotowały wafelki i słodkości w opakowaniach „familijnych”, czyli po prostu: większej gramaturze. Tych również nie może zabraknąć na półce Twojego sklepu. 

 

Czy już myślisz o asortymencie na rok szkolny? Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich urządzeń do przechowywania, ekspozycji i sprzedaży, jesteśmy do dyspozycji. Zaproponujemy najlepsze rozwiązania, pomożemy zaplanować przestrzeń i podzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Skontaktuj się z nami.

 

Sprawdź także