Montaż drzwi przeszklonych w otwartych regałach chłodniczych – dlaczego to się opłaca?

May 24, 2024

Dużo piszemy ostatnio o energooszczędności w kontekście urządzeń chłodniczych i rozwiązaniach, które pozwolą ją wdrożyć w Waszych biznesach. Większość tych propozycji wiąże się z zakupem nowego, zużywającego zdecydowanie mniej energii elektrycznej sprzętu. Jest to z pewnością najbardziej oczywisty sposób na zmniejszenie rachunków za prąd, ale jednocześnie bardzo kosztowny i nie zawsze możliwy do zrealizowania od razu. W przypadku regałów chłodniczych otwartych, które są jednymi z najbardziej energochłonnych urządzeń w wielu obiektach handlowo-usługowych, zamiast wymiany można zdecydować się na oferowaną przez nas usługę montażu drzwi przeszklonych. Jaka jest skuteczność tego rozwiązania i jak wypada w porównaniu do regałów chłodniczych z fabrycznie montowanymi drzwiami? Zobaczcie nasze porównania!

 

Regały chłodnicze przeszklone i regały otwarte

 

Najlepsze wyniki w niskim zużyciu energii elektrycznej osiągają bez wątpienia regały chłodnicze fabrycznie przeszklone. Wynika to z faktu maksymalnego dopasowywania poszczególnych komponentów i regulacji parametrów urządzenia już na etapie jego projektowania i badań.

Regały otwarte to znani prądożercy. Ich żarłoczność energetyczna wynika z faktu, że ich układ chłodniczy musi wykonać znacznie większą pracę dla utrzymania odpowiedniej temperatury w przestrzeni ekspozycyjnej, mierząc się ze stałym napływem do niej ciepłego powietrza z otoczenia. Zaletą tych urządzeń, często wskazywaną przez właścicieli sklepów i decydującą o wyborze takiego modelu, jest wygodny dostęp do produktów, który cenią sobie klienci. W kwestii energooszczędności (i wysokości rachunków za prąd) liczby są jednak nieubłagane:

Usługa „zamykania” regałów chłodniczych

 

Porównanie dwóch modeli regałów chłodniczych RAPA nie pozostawia wątpliwości, co do kwestii oszczędności na przyszłych rachunkach za energię elektryczną, w przypadku zakupu regału przeszklonego. Co jednak w sytuacji, gdy już masz regały chłodnicze otwarte i z różnych powodów nie planujesz ich wymiany w najbliższym czasie? Czy jesteś skazany na drenowanie Twojej kieszeni przez zakład energetyczny? Absolutnie nie! Wiedząc, jak dużym przedsięwzięciem logistycznym i finansowym jest wymiana regałów chłodniczych w sklepie spożywczym, stworzyliśmy usługę montażu drzwi przeszklonych do regałów, które już posiadasz! Co bardzo istotne, nie muszą być to regały marki RAPA. Jesteśmy w stanie dopasować odpowiednie drzwi do większości modeli regałów chłodniczych dostępnych na rynku. Testy wykazały, że dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez pojedyncze urządzenie na poziomie 30-35%. Usługa wiąże się ze znacznie mniejszą inwestycją, niż zakup nowych urządzeń i zdecydownaie mniejszym zamieszaniem w Twoim lokalu.

 

 

 

 

 

Czas realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Obsługi Klienta pod nr tel.: 81 742 53 10 lub pisząc na adres: rapa@rapa.lublin.pl.

 

 

 

 

Check also