Szafa mroźnicza FAT – nadszedł mroźny czas!

Szafa mroźnicza FAT – nadszedł mroźny czas!

10.11.2022

Mrożenie to jeden z najlepszych sposobów na konserwację i długoterminowe przechowywanie żywności. Prawidłowo przeprowadzone zapobiega jej psuciu, a jednocześnie pozwala zachować niemal wszystkie wartości odżywcze produktów, a także ich smak i aromat. Trzeba jednak pamiętać, że mrożonki, by pozostały pełnowartościowym artykułem spożywczym, należy trzymać we właściwej temperaturze. Tu niewątpliwie niezbędne będzie wysokiej jakości urządzenie mroźnicze, takie jak szafa mroźnicza FAT/M.

 

Mrożenie na medal!

 

Jak już wspomnieliśmy najważniejszym warunkiem, który trzeba spełnić by zachować jakość mrożonego jedzenia jest zapewnienie mu stałej, odpowiednio niskiej temperatury, nawet gdy temperatura otoczenia jest relatywnie wysoka. Szafa mroźnicza FAT mieści się w 4 klasie klimatycznej i bez problemu utrzyma prawidłowe parametry pracy w temperaturze otoczenia sięgającej 30oC. Wyposażona w agregat wewnętrzny, zasilany ekologicznym czynnikiem chłodniczym R-455A, elektroniczny regulator temperatury z wyświetlaczem i system automatycznego odparowania skroplin, gwarantuje wysokiej jakości mrożenie w zakresie temperatur od -18 do -22oC. Ogromnie istotna jest również wysoka energooszczędność szafy FAT – dzienne zużycie energii naszego urządzenia to zaledwie 6,1 kWh.

 

Solidny korpus

 

Nazwaliśmy naszą szafę FAT, ponieważ daliśmy jej naprawdę grubą, 10 cm warstwę izolacji z ekologicznej pianki poliuretanowej, gwarantującą świetne parametry termiczne. Mocny korpus z blachy ocynkowanej powlekanej wyposażyliśmy w drzwi skrzydłowe, które na Twoje życzenie zamontujemy z otwieraniem na prawą lub lewą stronę. Szafa posiada również nogi regulowane wykonane ze stali nierdzewnej, które możesz za dodatkową opłatą wymienić na komplet 4 kół ze stopą regulowaną, by ułatwić przesuwanie urządzenia. Zamontowaliśmy w niej także bardzo praktyczny, nożny mechanizm otwierania drzwi i samodomykacz drzwi. To bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w restauracyjnej kuchni jak sklepowym magazynie. Dla jeszcze większego komfortu użytkowania możesz wybrać w wyposażeniu dodatkowym opcję montażu sygnalizacji dźwiękowej otwartych drzwi. Kolejnym udogodnieniem jest swobodny dostęp do skraplacza, ukrytego za osłoną, którą można otworzyć bez użycia narzędzi. Dzięki temu w każdej chwili łatwo możesz go wyczyścić (zalecamy robić to systematycznie, przynajmniej raz w miesiącu).

 

 

Przestronne i elastyczne wnętrze

 

Zależało nam, by szafa mroźnicza FAT była bardzo uniwersalna. Zaprojektowaliśmy ją tak, że wygodnie przechowasz w niej różnego typu asortyment: od mięsa, przez owoce i warzywa, wyroby garmażeryjne, czy mrożone ciasto. Wnętrze szafy zostało wykonane z łatwej w czyszczeniu stali nierdzewnej „lustro”. Również ze stali nierdzewnej wykonane są listwy pozwalające na zamocowanie wsporników pod półki lub prowadnic do pojemników GN. Standardowo w wyposażeniu znajdują się trzy poziomy (komplety) prowadnic oraz komplet trzech półek. Jeżeli potrzebujesz więcej poziomów do przechowywania, bez problemu możesz dokupić komplet prowadnic uniwersalnych oraz półki. W ramach wyposażenia dodatkowego oferujemy także szyny pod tace piekarnicze. Możesz zamówić także podstawę pod pojemniki EURO2, a drzwi wyposażyć w zamek.

 

Opcje dodatkowe

 

Podobnie jak w przypadku innych naszych urządzeń, oferujemy możliwość zamówienia szafy mroźniczej FAT bez agregatu, z przeznaczeniem do podłączenia pod agregat zewnętrzny. W wyposażeniu dodatkowym proponujemy również zawory rozprężne R404a / R452a. Za dodatkową opłatą możemy także zabezpieczyć parownik specjalną powłoką ochronną oraz zamontować w układzie filtr przeciwpyłkowy. Wszystkie możliwości modyfikacji szafy FAT znajdziesz w naszym konfiguratorze na stronie produktu.

 

 

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz wskazówek w doborze wyposażenia uzupełniającego szafy mroźniczej FATskontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod nr tel.: 81 742 53 10 lub pisząc na e-mail: rapa@rapa.lublin.pl. Z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji!

 


W banerze użyte zdjęcie z Obraz autorstwa <a href="https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie/kompozycja-pysznych-mrozonek_13449223.htm#query=frozen%20food&position=21&from_view=search&track=sph">Freepik</a>

 

 

 

Sprawdź także