Vademecum serwisowe #2 - wymiana regulatora temperatury

Vademecum serwisowe #2 - wymiana regulatora temperatury

14.05.2020

Witamy w kolejnym vademecum serwisowym. W dzisiejszej odsłonie zajmiemy się wymianą regulatora temperatury. Wymiana jest stosunkowo prosta ale warto podkreślić, że przeprowadzać ją powinna osoba z uprawnieniami elektrycznymi. Poradnik przygotowaliśmy w formie krótkiego opisu "krok po kroku" oraz materiału wideo.

 

Wymiana regulatora temperatury

krok 1

Wyłączamy urządzenie

Przed przystąpieniem do wymiany regulatora temperatury wyłączamy urządzenie wyłącznikiem głównym. Następnie wyłączamy urządzenie z sieci.

Demontujemy regulator temperatury

Płaskim, małym śrubokrętem delikatnie podważamy ramkę obudowy. Następnie śrubokrętem krzyżakowym odkręcamy wkręty. Delikatnie wyjmujemy sterownik.

krok 2
krok 3

Odłączamy regulator temperatury

Przed wymianą regulatora warto wykonać jego zdjęcie, które ułatwi nam wpięcie kostek w odpowiedniej kolejności. Po wykonaniu zdjęcia możemy odpiąć kostki od regulatora.

Wpinamy nowy regulator temperatury

W nowym regulatorze wpinamy kostki we właściwej kolejności. Zwróćmy uwagę, aby odpowiednio się zatrzasnęły. Po tej czynności regulator wkładamy w otwór montażowy i ponownie z wyczuciem dokręcamy wykonując kilka obrotów śrubokrętem krzyżakowym. Następnie zakładamy ramkę zabezpieczającą. Urządzenie możemy włączyć ponownie do sieci i uruchomić włącznikiem głównym.

krok 4
 

 

 

Zobacz poradnik wideo




Sprawdź także