flower cooler RAPA

Altany chłodnicze na kwiaty – kompendium

30 cze 2022

Altana chłodnicza na kwiaty to produkt zaprojektowany specjalnie dla florystów. Jest odpowiedzią na potrzebę stworzenia przykuwającej wzrok ekspozycji przy jednoczesnym zapewnieniu delikatnym kwiatom ciętym sprzyjających warunków, które przedłużą ich trwałość. Minimalistyczna, ale mocna i niezwykle elegancka konstrukcja stanowi znakomite, neutralne tło dla bogatych, wielobarwnych kompozycji kwiatowych. Dzięki licznym wariantom wyposażenia i wykończenia bez trudu można ją dostosować do indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do krótkiego przeglądu możliwości naszego urządzenia!

 

 

Konstrukcja, na której możesz polegać

Najważniejszym elementem naszej altany na kwiaty są niewątpliwie hartowane, panoramiczne szyby, które gwarantują świetny widok na wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Umieszczone w stabilnej i solidnej, ale wizualnie lekkiej konstrukcji ze stali nierdzewnej zapewniają bezpieczeństwo użytkowania i zjawiskową ekspozycję barwnego asortymentu. Rozsuwane drzwi, zamontowane po jednej ze stron, pozwalają na wygodne wstawianie i wyjmowanie roślin.

Chłód, który docenią nie tylko kwiaty

Konstruując altanę postawiliśmy na chłodzenie grawitacyjne. Pozwala ono na zachowanie odpowiedniej wilgotności powietrza, niezwykle istotnej, gdy chodzi o kwiaty. Wyposażyliśmy ją również w system automatycznego odparowania skroplin, nie wymagający opróżniania. Dzięki elektronicznemu regulatorowi z wyraźnym wyświetlaczem bez trudu ustawisz właściwą temperaturę. Warto wspomnieć, że za przyjemny chłód wewnątrz altany odpowiada ekologiczny czynnik R-290, zatem decydując się na nasze urządzenie wybierasz rozwiązanie przyjazne środowisku.

 

 

Dyskretna oprawa naturalnego piękna

Zadbaliśmy, o nowoczesny, minimalistyczny design, by cała uwaga klientów skupiała się na kwiatach. Altanę zdobi jedynie delikatny motyw kwiatowy na panelu górnym, który powtarza się także na podestach o wysokości 40 i 60 cm. Wersja podstawowa altany wykonana jest z niemalowanej stali nierdzewnej. Na zamówienie możemy pomalować korpus, dno, podesty altany oraz półki podwieszane na kolor ze wzornika RAPA. Energooszczędne oświetlenie LED wydobędzie wszystkie detale pełnej kolorów kompozycji, a jeśli zechcesz wzmocnić efekt, w ramach dodatkowego wyposażenia możesz wymienić szybę panoramiczną i/lub szyby boczne na lustro wewnętrzne, co stworzy wrażenie dużej obfitości.

Elastyczna aranżacja

Zależało nam, by dać Ci jak największe możliwości kształtowania przestrzeni wewnątrz altany, dlatego przygotowaliśmy elementy wyposażenia, które możesz łączyć w różnych konfiguracjach. W standardowym wyposażeniu altany znajdziesz zestaw dwóch podestów o wysokości 40 cm oraz poprzeczkę do zawieszania kompozycji z kwiatów. Wspomniane podesty podczas składania zamówienia, możesz zastąpić podestami niższymi (20 cm) lub wyższymi (60 cm), a nawet po wcześniejszym ustaleniu z naszym Działem Obsługi Klienta, połączyć dwie różne wysokości.

Dołożyliśmy starań, by altana możliwie dopasowywała się do konkretnych potrzeb, dlatego możesz ją dodatkowo wyposażyć w półki podwieszane na linkach lub na etapie składania zamówienia zdecydować się na opcję modyfikacji korpusu, co pozwoli na wstawienie od jednego do kilku poziomów regulowanych półek na prowadnicach. Jeżeli uznasz, że wciąż masz za mało miejsca na ekspozycję, do altany ze zmodyfikowanym korpusem w każdej chwili możesz dokupić półkę dzieloną i dedykowane do niej prowadnice.

 

Tyle miejsca, ile potrzebujesz.

W zależności od tego, jak duży masz lokal i jak obszerny asortyment, możesz dostosować wielkość altany do swoich potrzeb – nasze urządzenie dostępne jest aż w sześciu szerokościach: 120,5 cm, 140,5 cm, 160,5 cm, 180,5 cm, 200,5 cm i 220,5 cm. Bez względu na szerokość altany szyba frontowa stanowi jedną taflę szkła, bez łączników, co zapewnia doskonałą ekspozycję.

W przypadku dwóch największych wymiarów altany - 200,5 cm i 220,5 cm - montujemy dwie pary drzwi rozsuwanych, w pozostałych wymiarach instalujemy jedną parę drzwi.

Stała temperatura i bezpieczeństwo

Nie ma nic gorszego dla urządzeń chłodniczych jak niedomknięte drzwi! Powoduje to duże straty energii oraz zakłócenia w ich pracy. Dlatego możesz wyposażyć altanę w dodatkowy zamek do drzwi, który uniemożliwi otwieranie (i niedomykanie) altany przez niepowołane osoby i tym samym zabezpieczy umieszczone w niej kompozycje przed niekorzystnymi wahaniami temperatur.

Optymalne ustawienie

Mimo znacznych gabarytów łatwo wypoziomujesz altanę, dzięki regulowanym nogom, a jeśli dodatkowo zdecydujesz się na zestaw 4 kół ze stopą regulowaną, bez trudu obrócisz ją i wygodnie przestawisz tam, gdzie chcesz.

Sprawdzona skuteczność, potwierdzona w testach

Działanie altany przetestowaliśmy nie tylko w laboratorium! Sprawdziliśmy ją także przeprowadzając test trwałości kwiatów. Wszystkie kwiaty użyte w badaniu zamówiliśmy u jednego dostawcy i dotarły do nas tym samym transportem, w identycznych warunkach temperaturowych. W teście wykorzystane zostały trzy gatunki kwiatów – róże, tulipany i goździki. Podzieliliśmy je na dwie grupy. Pierwsza grupa została umieszczona w wazonach wewnątrz altany, a druga w identycznych wazonach w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej. We wszystkich wazonach regularnie, z taką samą częstotliwością wymieniana była woda. Eksperyment wykazał, że kwiaty przechowywane w altanie mogą przetrwać w dobrej kondycji nawet 18 dni!
 


Czytaj o altanie: 
ulotka
 
folder
pobierz folder regałów chłodniczych otwartych pobierz folder altany chłodniczej

Lepiej dmuchać na zimne

Produkujemy nasze urządzenia z najwyższą precyzją i dbałością o szczegóły, wybierając wysokiej jakości materiały i komponenty, ale w trakcie użytkowania sprzętu mogą zdarzyć się usterki. Właśnie z tego powodu, by zapewnić Ci komfort użytkowania naszych urządzeń, dajemy możliwość przedłużenia gwarancji. Bezpłatnie możesz ją wydłużyć do 3 lat, po zarejestrowaniu na stronie www.rapa.pl, a za dodatkową opłatą możliwe jest wydłużenie tego okresu nawet do 5 lat! Wystarczy, że zaznaczysz odpowiednią opcję w konfiguratorze, podczas generowania zamówienia.
 

 

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat naszych altan na kwiaty, zadzwoń na nr tel.: 81 742 53 10 lub napisz na adres: rapa@rapa.lublin.pl. Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego dla Ciebie war

Sprawdź także