Długość przewodów zasilających urządzenie chłodnicze – pytania i odpowiedzi

Długość przewodów zasilających urządzenie chłodnicze – pytania i odpowiedzi

28.04.2022

Jesteś w trakcie wybierania wymarzonej lady czy regału chłodniczego? Zastanawiasz się, ile metrów kabla potrzebuje dane urządzenie, by wpasowało się do Twojego sklepu? Otóż okazuje się, że parę rzeczy ma tutaj spore znaczenie. Długość przewodów zasilających urządzenie chłodnicze to coś, na czym warto się skupić przed etapem samego zakupu. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść pytań i odpowiedzi, dzięki którym tajemna wiedza na temat długości kabli przestanie być już taka tajemna. Udanej lektury!

 

Które urządzenia RAPA mają przewody zasilające?

Wszystkie nasze urządzenia chłodnicze posiadają przewody z wtyczką plug-in. Wystarczy je podłączyć do gniazdka. Wliczamy tutaj: lady, regały, altany na kwiaty, szafy, witryny cukiernicze oraz lady kasowe .

 

 

Jakie są standardowe długości kabli?

Mamy do wyboru kilka standardowych długości: 2,5 metra, 3,5 metra, 4 metry, 6 metrów i 8 metrów. Co ważne, jest to długość kabla zasilającego liczona od sprężarki, więc 0,5 metra znajduje się w środku urządzenia. Dlatego pamiętaj, że długości widocznego przewodu to: 2 metry, 3 metry, 3,5 metra, 5,5 metra oraz 7,5 metra. 

 

Które długości znajdują się bazowo w urządzeniach RAPA?

W szafach z agregatem dolnym i ladach umieszczamy przewód zasilający o długości 2,5 metra (czyli wystają 2 metry). W urządzeniach z agregatem górnym jest to 3,5 metra (wystają 3 metry). Natomiast altany wyposażamy w przewód 4-metrowy (wystaje ok. 2 metrów na dole altany). Oczywiście na życzenie klienta zmieniamy długość na inną. 6 i 8 metrów nie mamy w standardzie, lecz bez problemu możemy zamontować kabel o takiej długości, jeśli klient tego potrzebuje.

 

Jak zamówić przewód zasilający o preferowanej długości?

Prosimy o odpowiedni dopisek w uwagach do zamówienia. Takiej informacji potrzebujemy koniecznie w momencie zakupu. Wtedy bezpłatnie zamontujemy inną długość niż standardowa, co potrwa od 3 do 4 tygodni. Natomiast jeżeli chcesz wymienić kabel w kupionym i otrzymanym już urządzeniu, niestety to się będzie wiązało z dodatkowymi kosztami.

 

 

Czy jeśli kabel okaże się za krótki, mogę skorzystać z przedłużacza?

Absolutnie nie. W każdej instrukcji podkreślamy, by nie podłączać urządzeń do przedłużaczy czy rozdzielaczy, bo w większości przypadków nie są one uziemione. Wtyczka powinna znaleźć się bezpośrednio w gniazdku.

 

Jaka długość przewodu zasilającego jest najlepsza?

Wszystko zależy od tego, w której części pomieszczenia chcesz postawić urządzenie i jak daleko znajdzie się ono od kontaktu. Ważne, by kabel nie był napięty oraz nie ciągnął się po ziemi. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, ewentualne przedłużacze nie wchodzą w grę.

 

 

Czy mogę samodzielnie zamontować inną długość kabla?

Samodzielny montaż nie jest możliwy, gdyż przewód mocujemy do węzła elektrycznego sprężarki, a następnie wszystko plombujemy. Zerwanie plomby skutkuje automatycznym anulowaniem gwarancji na urządzenie.

 

O czym jeszcze warto wiedzieć?

W ramach ciekawostki informujemy, że wysyłamy nasze produkty również za granicę. W związku z tym mamy wtyczki dopasowane na przykład do gniazdek angielskich czy amerykańskich. Poza tym produkujemy urządzenia na 115V, dzięki czemu mogą być podłączone w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Meksyku, Kolumbii oraz Korei Południowej.

 

Wciąż się zastanawiasz, jaką długość przewodów zasilających urządzenie chłodnicze wybrać? Masz inne pytania? Zadzwoń na numer 81 742 53 10 lub napisz na adres: rapa@rapa.lublin.pl. Z radością Ci pomożemy!

Sprawdź także