Jak wybrać regał chłodniczy - kilka wskazówek

Oferta regałów chłodniczych w konfiguratorze

Jak wybrać regał chłodniczy - kilka wskazówek

11.03.2021

Regał chłodniczy to absolutna podstawa wyposażenia sklepów spożywczych, nie tylko tych samoobsługowych. Odpowiednio dobrany regał poprawi pracę w dużym sklepie, na stacji benzynowej czy w niewielkich convenience stores. Jak znaleźć ten idealny regał i na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w tym artykule. 

 

Większość z nas, gdy słyszy słowo „regał”, oczami wyobraźni widzi naprawdę duże urządzenie, które rozciąga się niemal na całą długość alejki supermarketu. Skojarzenie to jest jak najbardziej słuszne, choć w naszej ofercie znajdziesz nie tylko takie właśnie, obszerne regały w wersji otwartej i przeszklonej, ale też całkiem niepozorny regał do sprzedaży impulsowej. 

 

Wszystkie je łączy to, że są wyposażone w układ chłodniczy, dzięki któremu możesz w nich przechowywać produkty w niskiej temperaturze (np. wędliny, nabiał, napoje). Jeśli szukasz regału bez układu chłodniczego, np. do sprzedaży pieczywa czy warzyw sprawdź regał piekarniczy RP-A lub PR-B, regały warzywnicze (RW-A i RW-B) lub nasz najnowszy, otwarty regał z półkami ze stali nierdzewnej RP-C.

 

Myśl o korzyściach - dla siebie i Twojego klienta

 

Wyposażenie sklepu w regał chłodniczy niesie ze sobą liczne korzyści, nie tylko w postaci oszczędności i dobrze przechowanego towaru. Oczywiście to, że zachowujesz świeżość asortymentu i sprzedajesz zdrowe, smaczne jedzenie, jest szalenie ważne. Z właściwym regałem: 

 • dajesz swoim klientom swobodny wybór do produktów, bo regały nie wymagają obecności pracownika,
 •  możesz poszerzać asortyment i oferować swoim klientom nowości, 
 • wzmacniasz sprzedaż, bo produkty są oświetlone specjalnie dopasowanym światłem (do mięsa lub nabiału), 
 • możesz wprowadzić sezonowe produkty wymagające chłodzenia, które klienci wybierają pod wpływem impulsu w strefie kas dzięki regałowi POS-A.

Regał do zakupów impulsowych

 

Jak wybrać regał chłodniczy?

 

Rozważając zakup regału chłodniczego, weź pod uwagę jego przeznaczenie i przestrzeń, którą chcesz zagospodarować. Wśród regałów chłodniczych w naszej ofercie znajdziesz: 

 1. regał otwarty RCH-O w wersji wolnostojącej lub do łączenia w ciągi, 
 2. regał przeszklony RCH-SR w wersji wolnostojącej lub do łączenia w ciągi, 
 3. najmniejszy w ofercie regal otwarty POS-A z dodatkową niechłodzoną powierzchnią ekspozycyjną na górze urządzenia. 
 

Jakie parametry są kluczowe przy poszukiwaniu idealnego urządzenia? 

 
 • Pojemność - optymalna dla danego miejsca pomieści wystarczająco dużo produktów, by zaoszczędzić czas pracowników, którzy nie będą musieli często chodzić do magazynu, by uzupełnić braki na półkach.  
 • Głębokość - dzięki której bez trudu kontrolujesz daty ważności, a Twój klient ma wygodny dostęp do każdego produktu. W naszej ofercie znajdziesz urządzenia o wygodnej głębokości 70 cm. 
 • Konstrukcja - półki i ekspozycję ze stali nierdzewnej łatwo wyczyścisz i zdezynfekujesz. 
 • Wbudowane regulowane nogi, dzięki którym z łatwością wypoziomujesz regał, 
 • łatwy montaż i obsługa - wbudowany agregat wewnętrzny oznacza, że urządzenie wystarczy podłączyć do zasilania. Natomiast dzięki regulatorowi temperatury z wyraźnym wyświetlaczem i kratce zamykanej na magnes obsługa urządzenia i regularne czyszczenie skraplacza wykonasz bez użycia specjalnych narzędzi.
 • Możliwość zmiany kolorystyki i dobrania jej do Twojej marki czy stylu, w jakim prowadzisz sklep. Nasze regały możesz modyfikować w konfiguratorze. Jeśli to nie wystarcza - napisz do nas, zbudujemy dla Ciebie absolutnie wyjątkowe urządzenia. 
 • Wyposażenie dodatkowe, które wspomoże Twoje konkretne potrzeby, np. haki na mięso/kiełbasy świetnie sprawdzą się w specjalistycznych sklepach mięsnych.
 • Energooszczędne oświetlenie LED o dedykowanej barwie wydobędzie najlepsze cechy produktów. 
 • Listwy cenowe pomogą właściwie oznaczyć towar i zachęcą klientów do zakupów.

Regał chłodniczy - ciąg w sklepie

 

Konfiguruj i zobacz dostępne opcje

 

Regał chłodniczy to inwestycja na lata, dlatego warto dokładnie sprawdzić dostępne opcje i ulepszenia. Nasz konfigurator pozwoli Ci zaplanować zakup i pokaże, jak atrakcyjnie prezentować się będzie wybrana przez Ciebie opcja kolorystyczna. Eksperymentuj do woli i pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji.  

 

Sprawdź także