Wyposażenie dodatkowe, które wspomoże sprzedaż

Jak wybrać wyposażenie dodatkowe z korzyścią dla Ciebie i Twojego klienta

14 sty 2021


Wyposażenie sklepu poprzedza długie planowanie, w trakcie którego rozważamy wiele różnych wariantów. Od planowania ścieżki klienta, po właściwą komunikację i ekspozycję. Dziś zwracamy uwagę na „detale” oraz korzyści, które płyną z właściwego wyboru wyposażenia dodatkowego.

 

Wybierz dodatki z korzyścią dla siebie

 

Wśród dostępnych opcji wyposażenia dodatkowego, znajdziesz takie, które będą „pracowały” dla Ciebie. Pozwolą oszczędzić miejsce, czas lub pomogą ograniczyć straty. Przyjrzyjmy się niektórym z nich: 

 

Przegroda ekspozycji do lady chłodniczej

Występuje w wariantach ze szkła lub tworzywa sztucznego. Pozwala oddzielić od siebie różne produkty, które musisz przechowywać w jednym urządzeniu. Dzięki niej:

  • łatwiej utrzymasz porządek w ladzie, 
  • oszczędzisz miejsce, wykorzystując jedno urządzenie np. do ekspozycji wędlin i serów.

Wybierz przegrodę stałą, jeśli dokładnie wiesz, ile miejsca potrzebujesz. Przegrody ruchome polecamy tym, którzy będą zmieniać układ produktów w zależności od asortymentu. 

 

Filtr przeciwpyłkowy

Ten niewielki filtr pomaga właściwie dbać o skraplacz. Zapobiega wnikaniu zanieczyszczeń, dzięki temu dodatkowo chroni urządzenie. Możesz go używać wielokrotnie. 

 

System osuszania szyb w ladach chłodniczych

W linii SiX jest to element wyposażenia standardowego. Dlaczego warto zainwestować w niego, kupując inny model? To rozwiązanie, które pozwala ladom zachować najwyższą jakość parametrów pracy przy wysokiej wilgotności powietrza. Oszczędza czas pracowników, bo witryn nie trzeba osuszać manualnie. 

 

Komplet kół ze stopką regulowaną

To rozwiązanie dla osób, które planują częste zmiany ustawienia mebli i urządzeń chłodniczych. Przyda się też, gdy zajdzie konieczność przesunięcia urządzenia. 

 

Zasłona nocna do lad chłodniczych

Zapobiega uciekaniu chłodnego powietrza z części ekspozycyjnej lady chłodniczej. Dzięki niej produkty dłużej pozostają świeże, ponieważ są trzymane we właściwej temperaturze. 

 

Sygnalizacja dźwiękowa otwartych drzwi w szafie chłodniczej 

Szeroko stosowana w lodówkach domowych, znajdzie też zastosowanie w szafie na zapleczu. Pomoże zachować odpowiednią temperaturę wewnątrz szafy, a tym samym ograniczy straty i zużycie energii. 

 

Półki gęste do szaf chłodniczych

Polecamy je zwłaszcza tym, którzy przechowują w szafach napoje w szklanych butelkach i asortyment o niewielkich rozmiarach. Z półkami gęstymi łatwiej ustawisz towar w urządzeniu, a ten nie będzie się przewracał. 

 

 

Dodatki z korzyścią dla klienta

 

Wyposażenie to nie tylko korzyści dla Ciebie i sklepu. Planując zakup, pamiętaj o udogodnieniach dla Twoich klientów. Na pewno to docenią. Rozważ w szczególności: 

 

Reling do lady chłodniczej 

To półka frontowa dla klienta, na którym może umieścić koszyk lub swoje rzeczy osobiste podczas robienia zakupów. Dzięki temu może swobodnie spakować produkty i zapłacić za nie. 

 

Kaskada ze stali nierdzewnej

Produkty ułożone na jednym poziomie nie zawsze są doskonale widoczne. Kaskada ułatwia dzielenie produktów, eksponowanie ich i układanie, niezależnie od ich wielkości. Sprawia, że ekspozycja jest bardziej czytelna i atrakcyjna dla klienta. 

 

Samodomykacz drzwi skrzydłowych w szafach chłodniczych

Pomoże zadbać o towar w urządzeniach ustawionych na przestrzeni sklepów samoobsługowych. Dzięki niemu zyskasz pewność, że urządzenie pozostaje zamknięte. Produkty zachowają odpowiednią temperaturę i świeżość. 

 

Listwa cenowa

Wyraźnie widoczne ceny produktów to jeden z warunków właściwej ekspozycji. Klienci wahają się przed kupnem towaru, którego ceny nie znają. Dzięki listwom cenowym wszystkie informacje będą znajdowały się widocznym, przeznaczonym do tego miejscu. 

 

Malowanie wnętrza ekspozycji w regałach chłodniczych

Być może kolor wnętrza regału chłodniczego wydaje Ci się obojętny z punktu widzenia właściciela sklepu. Pamiętaj jednak, że wszystko, co otacza produkty, wpływa na to, jak widzi je klient. Odpowiedni kolor wnętrza ekspozycji może sprawić, że produkt będzie „wybijał się” na tle urządzenia, zwracał na siebie uwagę, sprawiał wrażenie bardziej atrakcyjnego. 


 

Dlaczego warto zamówić wyposażenie dodatkowe razem z urządzeniem?

 

Wyżej wymienione elementy wyposażenia dodatkowego, to tylko część możliwości, które możesz rozważać przed zakupem urządzenia chłodniczego. Dlaczego warto zamawiać te elementy na wczesnym etapie? 

 

Po pierwsze dlatego, że nowoczesne przestrzenie handlowe należy uważnie zaplanować. Wyposażenie dodatkowe (jak np. kaskada czy przegrody lad) znacząco wpływają na wygląd ekspozycji. Relingi z kolei będą miały wpływ na ergonomię i sposób poruszania się klientów po pomieszczeniu.  

 

Dokładne zapoznanie się z ofertą wyposażenia dodatkowego, pomoże Ci uniknąć nieprzemyślanych zakupów. Nie będziesz musiał szukać rozwiązań w pośpiechu. Dodatkowo zyskujesz asortyment idealnie pasujący do urządzeń, bo wyprodukowany przez tego samego producenta. 

 

Po trzecie oszczędzasz pieniądze. Niektóre produkty z wyposażenia dodatkowego kupisz taniej, jeśli zamówisz je razem z urządzeniem, niż jeśli będziesz kupować je oddzielnie. 

 

Sprawdź konfigurator i poznaj wszystkie dostępne opcje

 

Co jeszcze znajdziesz w ofercie dodatkowej? To oczywiście zależy od urządzenia i Twoich potrzeb oraz oczekiwań. Zapraszamy na naszą stronę internetową i korzystania z konfiguratora, w którym (bez wychodzenia z domu) możesz zapoznać się z pełną ofertą. Potrzebujesz czegoś więcej? Skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.

 

Sprawdź także