Kiedy warto kupić małą ladę chłodniczą?

Różne rozmiary tego samego modelu lady chłodniczej

Kiedy warto kupić małą ladę chłodniczą?

04.11.2021

Urządzasz mały sklep spożywczy i zastanawiasz się, które urządzenia chłodnicze pomogą najlepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń. Projektowanie takiej placówki to trudne zadanie, ponieważ nie dość, że musisz spełnić rygorystyczne wymagania (np. zapewnić 120 cm przestrzeni na alejki między regałami), to jeszcze czeka Cię trudna decyzja dotycząca ograniczenia asortymentu do najlepiej sprzedających się produktów. To właśnie w takich sytuacjach sprawdzi się mała lada chłodnicza.  

Jeśli rozglądasz się za ladą chłodniczą ekspozycyjną, z pewnością wiesz, że możliwości wyboru rozmiaru, głębokości czy wyglądu są niemal nieograniczone. Dziś skupimy się na wymiarach lad chłodniczych, szczególnie tych małych, „kompaktowych” modelach, które sprawdzą się w niewielkich sklepach. 


Mała i duża lada chłodnicza z tego samego modelu

 

Gdzie sprawdzi się mała lada chłodnicza? 

 

Możliwości wykorzystania krótkich lad chłodniczych jest kilka, wszystko oczywiście zależy od potrzeb konkretnej placówki. W jakich miejscach warto postawić małą ladę chłodniczą? 

 
  1. W małych sklepach (np. osiedlowych), w których klienci chętnie kupują mięso, wędliny lub nabiał na wagę. 
  2. Kiedy chcesz wprowadzić dodatkowy asortyment i dostawić niewielką ladę do urządzeń, które już posiadasz. 
  3. Kiedy chcesz zaaranżować wygodną przestrzeń dla obsługi, możesz ustawić krótkie lady w ciągu z urządzeniem narożnym. 
 

Mała lada chłodnicza to również sposób, by rozwijać już funkcjonujący sklep. Jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zagwarantować optymalne warunki przechowywania dla różnych segmentów produktów.  

Różne długości i głębokości lad chłodniczych

 

Myślisz, że małą ladą jest trudniej zarządzać? 

 

Ograniczona przestrzeń w małej ladzie (i małym sklepie) oznacza, że należy naprawdę dobrze zaplanować, jaki asortyment będziemy sprzedawać. Musisz przeprowadzić dokładną analizę tego, co kupują Twoi klienci i czego oczekują od Ciebie. 

 

Asortyment w małej (i dużej) ladzie chłodniczej można kontrolować z pomocą systemów magazynowo-sklepowych. Dzięki nim szybko zgromadzisz i poznasz preferencje konsumentów, co pozwoli marnować mniej i znaleźć miejsce na nowości. 

 

W zatowarowaniu małej lady przydatna jest również analiza konkurencji. Jeśli w niewielkiej odległości od naszej placówki nie ma innego sklepu, można ograniczyć asortyment do np. kilku rodzajów mięsa. Zapewniamy w ten sposób stałą dostępność świeżych produktów. 

 

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, umieść w ladzie produkty najpopularniejsze w danej kategorii. Absolutne must have to: parówki, cienkie kiełbasy, boczek, szynki i salami. Ofertę możesz modyfikować w zależności od dnia tygodnia. 

 

Doskonałym rozwiązaniem jest wprowadzenie oferty z małej, lokalnej masarni. Pozwala to wyróżnić się na tle konkurencji, wspierać lokalnych producentów i oferować produkt lepszej jakości. 

 

Długi ciąg lad chłodniczych do dużego sklepu

 

Alternatywy dla małej lady chłodniczej

 

Jeśli dysponujesz przestrzenią, która pozwala na wstawienie większego urządzenia, ale chcesz w nim eksponować produkty z różnych kategorii (np. wędliny i sery), oddziel je za pomocą specjalnej  przegrody do lady chłodniczej. To jeden z najczęściej wybieranych dodatków, który ułatwia organizację asortymentu.  

 

Skonfiguruj swoje urządzenie i zobacz jego możliwości

 

Zobacz, jak może wyglądać Twoja mała lada chłodnicza. Zaplanuj swój sklep razem z nami. Przejdź na naszą stronę i zobacz wszystkie możliwości z naszym konfiguratorem. Potrzebujesz pomocy? Jesteśmy do Twojej dyspozycji, zadzwoń lub napisz: rapa@rapa.lublin.pl

 

Sprawdź także