Lada chłodnicza GT – wielkie możliwości zamknięte w prostej formie.

Lada chłodnicza GT – wielkie możliwości zamknięte w prostej formie.

20 mar 2023

Akronim GT (Gran Turismo) kojarzy się przede wszystkim z branżą motoryzacyjną, gdzie oznacza w uproszczeniu sportową, bardziej luksusową wersję samochodu seryjnego. Zapożyczenie nie jest przypadkowe. Przeniesiony przez nas na grunt chłodnictwa skrót oznacza urządzenie o wyraźnym charakterze, efektywne, funkcjonalne i estetyczne, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Czyli dokładnie takie, jak lada chłodnicza L-GT250.

Lady chłodnicze to jeden z podstawowych elementów wyposażenia sklepów spożywczych – zarówno mniejszych punktów, jak wielkopowierzchniowych marketów. Służą do wygodnego i atrakcyjnego zaprezentowania wymagającego chłodzenia towaru na stoiskach, gdzie jest on podawany przez obsługę. Można w nich umieścić wiele różnych produktów – od mięs i wędlin, przez ryby, sery, wyroby garmażeryjne, na ciastach skończywszy. Projektując nową ladę chłodniczą L-GT 250 zadbaliśmy o to, by zapewnić im nie tylko właściwe warunki termiczne, ale też przyciągającą wzrok ekspozycję i wiele udogodnień funkcjonalnych dla użytkowników.

 

 


 

Prosta i mocna konstrukcja

 

Lada GT mieści się w 3 klasie klimatycznej. W zależności od nastawy termostatu może pracować w trzech zakresach temperaturowych:

 

  • 3H1 +6 °C ÷ +10 °C
  • 3M2 +2 °C ÷ +7 °C
  • 3M1 0 °C ÷ +5 °C
     

Zaprojektowaliśmy w niej chłodzenie dynamiczne i korpus izolowany ekologiczną pianką poliuretanową, który zapewnia bardzo dobrą izolację termiczną i utrzymywanie właściwej temperatury.
Dołożyliśmy starań, żeby urządzenie było wygodne w użytkowaniu, zapewniając łatwy dostęp serwisowy do parownika, w celu przeprowadzania okresowych prac konserwacyjnych (zalecamy czyszczenie parownika przynajmniej raz w miesiącu).
Także dla komfortu użytkownika, lada posiada automatyczny system odszraniania oraz odprowadzenie skroplin wprost do kanalizacji.
Lada GT powstała z myślą o podłączeniu do agregatu zewnętrznego, ale na indywidualne zamówienie możemy ją również przygotować w wersji plug – in.
Konstrukcja urządzenia pozwala na łączenie kilku modułów w ciąg chłodniczy, bardzo praktyczny w dużych sklepach. Mimo sporych gabarytów modelu GT nasza wykwalifikowana ekipa montażowa jest w stanie przygotować ladę do wniesienia przez wąskie drzwi. Dodatkowym atutem lady jest konstrukcja przystosowana do transportu za pomocą wózka widłowego.

 

 


 

Funkcjonalne wnętrze

 

Zdając sobie sprawę z faktu, że najważniejszą funkcją lady chłodniczej obok zapewnienia właściwej temperatury produktom jest ich atrakcyjne zaprezentowanie klientom, zaprojektowaliśmy obszerną ekspozycję, mierzącą aż 247,5 cm długości (250 cm w przypadku modułu), 90 cm głębokości i 21 cm wysokości. Jej dodatkowym atutem jest opcja regulacji wysokości i nachylenia dna. Można je ustawić na trzech poziomach, co 25 mm.

 

 

 


Ogromną zaletą lady GT jest możliwość wymontowania elementów dna ekspozycji bez użycia narzędzi i umycie ich pod bieżącą wodą, w zlewie.
Łatwy demontaż mocowanych na magnes wentylatorów pozwala także na sprawne umycie ekspozycji przy pomocy węża (w odpowiednio przygotowanych do tego obiektach, wyposażonych w kratki odpływowe.

 

 

 


Ekspozycję można w ramach wyposażenia dodatkowego uzupełnić o oświetlenie LED – mięsne lub nabiałowe, które montowane jest w innowacyjnej pozycji, dzięki której nie zasłania ekspozycj.
Ekspozycję można też wzbogacić o kaskadę ze stali nierdzewnej, pozwalającą na ułożenie towaru na kilku poziomach jednocześnie oraz w przegrodę ekspozycji z tworzywa PMMA lub szkła hartowanego, która umożliwi oddzielenie od siebie różnych rodzajów asortymentu.

 

 


 

Ponadczasowy design

 

Nadaliśmy ladzie GT prostą, uniwersalną formę, dzięki czemu łatwo dopasuje się ona do wnętrz o bardzo różnym charakterze. Urządzenie zostało wyposażone w szyby czołowe proste, pionowe, unoszone do góry na siłownikach typu lift-up, wszystkie wykonane są ze szkła hartowanego.
Korpus lady wykonany jest ze stali malowanej, w wersji podstawowej na kolor RAL 7016 (szary antracyt). Na zamówienie elementy frontu i boków mogą być pomalowane bez dodatkowej opłaty na dowolny kolor z podstawowego wzornika RAPA.
Istnieje także możliwość wymiany listwy frontowej malowanej proszkowo na wersję ze stali nierdzewnej (uwaga! to jedyny element korpusu lady, który może występować w tym wykończeniu). Warto dodać, że fronty nie są integralną częścią urządzenia można je wymienić po jakimś czasie np. podczas rebrandingu firmy.
Jako dodatek proponujemy półkę frontową – reling po stronie klienta.

 

 

 

 

Użyteczne wyposażenie i dodatki

 

W ladzie GT montujemy blat o szerokości 22 cm wykonany ze stali nierdzewnej „szlif”. W ramach wyposażenia dodatkowego można wybrać wersję ze stali nierdzewnej „płótno” lub blat granitowy, a także uzupełnić blat o przydatne akcesoria jak nakładka pod kasę lub wagę czy deska do krojenia.
W standardzie urządzenie posiada pokrywy nocne, zapobiegające nadmiernemu zużyciu energii i zabezpieczające towar.
Temperaturę można stale monitorować dzięki elektronicznemu regulatorowi temperatury z wyświetlaczem od strony obsługi i elektronicznemu termometrowi od strony klienta.
W ramach wyposażenia dodatkowego można uzupełnić urządzenie w rejestrator temperatury USB.

 

Opcje wyposażenia można wybierać w naszym konfiguratorze. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszym Działem Obsługi Klienta - telefonicznie za pomocą numeru 81 742 53 10 lub napisz na adres: rapa@rapa.lublin.pl. Chętnie udzielimy odpowiedzi na każde pytanie!


 

 

 

 

Sprawdź także