Lady FISH – stworzone dla ryb

13 sty 2023

Ryby i owoce morza to niezastąpione źródło wielu cennych składników odżywczych. Stanowią bazę wielu pysznych potraw i od lat zajmują ważne miejsce w diecie ludzi z całego świata. Zdecydowanie najlepszym materiałem kulinarnym są w postaci surowej. Z uwagi na dużą zawartość wody ich trwałość jest niska, w związku z tym zachowanie ich świeżości wymaga specjalnego przechowywania. W odpowiedzi na tę potrzebę stworzyliśmy lady chłodnicze FISH, które nie tylko pozwalają utrzymać świeżość rybnych przysmaków, ale także pięknie je wyeksponować w miejscu sprzedaży!

 

 


 

Ergonomiczne wnętrze

 

Lady FISH to kolejny produkt w linii SiX. Zostały stworzone z myślą o krótkotrwałym przechowywaniu i ekspozycji świeżych ryb i owoców morza w miejscu ich sprzedaży. Zaprojektowaliśmy je aż w czterech modelach:

 Wnętrze lad wykonane z wysokiej jakości stali kwasoodpornej jest niezwykle praktyczne – odporne na działanie pochodzących z żywności kwasów i łatwe w czyszczeniu. Obszerna przestrzeń ekspozycyjna o głębokości 75 i wysokości 12 cm została wyposażona w specjalne pojemniki wannowe umożliwiające układanie asortymentu z wykorzystaniem lodu lub bez niego. Całość została utrzymana w eleganckim i nowoczesnym stylu, charakterystycznym dla wszystkich urządzeń z linii SiX, który idealnie wpisuje się we współczesne aranżacje obiektów handlowych.

 

 

 


 

Funkcjonalna ekspozycja na lodzie

 

Możliwość zastosowania lodu w ladzie FISH była jednym z głównych celów, jakie postawiliśmy sobie w trakcie projektowania. Jego użycie podnosi nie tylko walory wizualne ekspozycji, ale pozwala dodatkowo zadbać o świeżość produktów. Przed rozłożeniem towaru pojemniki należy wypełnić około 5 cm warstwą lodu łuskowego, który zachowując sypkość i kruchość idealnie nadaje się do chłodzenia. Na tak przygotowanym podłożu temperatura produktów będzie oscylować między 0 a 3oC. Należy pamiętać, że asortyment układany na warstwie lodu powinien być uprzednio schłodzony. Wytapiający się stopniowo lód należy uzupełniać według potrzeb.

 

Praktyczne pojemniki wannowe.

 

Zastosowane w ladzie rybnej pojemniki wannowe posiadają wygodne uchwyty ułatwiające ich wyjmowanie. Można sprawnie je demontować w celu dokładnego wyczyszczenia lub umycia w zlewozmywaku, stosując się do wskazówek zawartych w instrukcji użytkowania. Praktyczne otwory przygotowane w pojemnikach sprawiają, że woda z wytapiającego się lodu łatwo odpływa z ekspozycji.

 

 


 

Użyteczne rozwiązania

 

Lady rybne FISH charakteryzuje niskie zużycie energii elektrycznej.

Podobnie jak w pozostałych ladach chłodniczych z linii SiX, zastosowaliśmy w nich chłodzenie dynamiczne, gwarantujące bardziej równomierny rozkład temperatur na całej powierzchni ekspozycyjnej.

Wodę z parownika oraz z ekspozycji można odprowadzać bezpośrednio do systemu kanalizacyjnego lub do pojemnika na skropliny, który należy opróżniać według potrzeby. Parownik został pokryty powłoką ochronną w celu dodatkowego zabezpieczenia przed korozją.

Lady dysponują także praktycznym, niechłodzonym otwartym przechowalnikiem po stronie obsługi, który można wykorzystać jako dodatkową przestrzeń magazynową.

 

 

Wiele urządzeń, wiele możliwości!

 

Lady FISH można połączyć w ciągi chłodnicze z innymi ladami chłodniczymi z linii SiX, z zastosowaniem szklanej przegrody, a także zestawić z elementami neutralnymi i urządzeniami grzewczymi z tej serii, tworząc praktyczną i estetyczną aranżację stoiska handlowego.

Różne warianty wykończenia pozwalają zaadaptować urządzenia do każdego projektu wystroju wnętrza, a liczne akcesoria i dodatki dostępne w ramach wyposażenia dodatkowego pomagają dopasować zestawy urządzeń do konkretnych potrzeb.


Możliwość dostosowania barwy światła do asortymentu w modelach L-S FISH i L-X FISH pozwala jeszcze atrakcyjniej zaprezentować towar.


 

 

 

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące lady chłodniczej FISH lub innego urządzenia RAPA skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta pod nr tel.: 81 742 53 10 lub pisząc na e-mail: rapa@rapa.lublin.pl. Z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji!

 

 

Sprawdź także