Praca przy ladach chłodniczych

Montaż ciągu lad chłodniczych w 3 prostych krokach

17 gru 2020

Na myśl o konieczności wymiany urządzeń chłodniczych czujesz dyskomfort? Liczysz czas, który pochłonie dowóz, montaż i zatowarowanie? To przecież czas, w którym Twój sklep jest zamknięty dla klientów, a nie chcesz. Oczywiście urządzenia trzeba w końcu zmienić. Najlepiej na takie, które będą nie tylko nowsze, ale też świetnie zaprojektowane, żeby wraz z ich przybyciem wkroczyć ze swoim biznesem w nowy, lepszy czas. Na przykład na lady SiX, których montaż jest łatwy i szybki. 

 

Co właściwie oznacza „łatwy montaż”? Dla nas to przede wszystkim szybkość i praca z gotowymi urządzeniami. Wnosimy, skręcamy, czyścimy i gotowe. Brzmi ciekawie? Sprawdź, jak wygląda montaż ciągu lad chłodniczych w 3 prostych krokach.

 

Krok 1: bezpiecznie dowozimy na miejsce

 

Gotowe urządzenia transportujemy samochodem z windą, dzięki niej i wózkowi paletowemu z niskim profilem, rozładowujemy je szybko i bezpiecznie. Dlaczego przewozimy złożone lady? Ponieważ tak jest sprawniej i łatwiej, nie chcemy niepotrzebnie zajmować Ci czasu, w końcu urządzenie trzeba też załadować towarem. 

 

Wszystkie elementy, które możesz z lady wyjmować, przyjeżdżają zabezpieczone folią ochronną i unieruchomione (ladę dodatkowo chroni styropian). Spokojnie, przed montażem wyjmujemy je ze środka, aby ich nie uszkodzić. 

 

Transport lad i przenoszenie z pomocą wózka paletowego

 


Krok 2:  ustawiamy ciąg i łączymy urządzenia szczelnie i solidnie

 

Na początku ustawiamy bazę, do niej dostawiamy moduły. Dzięki regulowanym stopkom łatwo poziomujemy ciąg. Moduły łączymy odpowiednimi śrubami w 4 miejscach i uszczelniamy silikonem. Dzięki temu zapobiegamy przedostawaniu się wilgoci do wnętrza i pomiędzy moduły. 

 

Prawidłowe uszczelnienie to też gwarancja właściwej pracy układu chłodniczego. Silikon kładziemy dokładnie i bez pośpiechu. 

 

Montaż przednich paneli

 


Krok 3: czyścimy i testujemy

 

Lady oddajemy gotowe do użytku, dlatego zdejmujemy folię ochronną ze wszystkich ruchomych elementów. O dziwo, to najbardziej czasochłonna czynność z całego montażu. 

 

Na koniec czyścimy witryny i blaty, by wszystko lśniło gotowe do załadunku. W tym czasie również testujemy urządzenie. W przypadku lad SiX to nie tylko układ chłodniczy, ale również niezależny system osuszania szyb, który zapobiega osadzaniu się wilgoci na witrynach nawet w najbardziej upalne dni.

 

ciąg lad chłodniczych six

 


Lady chłodnicze z linii SiX są gotowe do pracy

 

Zapewne zastanawiasz się, jak szybko uwinęliśmy się z montażem? W przypadku tych trzech lad, ustawienie i podłączenie ciągu trwało 3,5 godziny. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju urządzeń i długości ciągu oraz przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. Dlatego przed przyjazdem dokładnie przyglądamy się miejscu, doradzamy i ustalamy szczegóły. 

 

Chcesz się przekonać, jak to działa? Możesz wybrać i skonfigurować urządzenia bez żadnych opłat i zobowiązań na naszej stronie internetowej. Wolisz porozmawiać? Zadzwoń lub napisz, jesteśmy tu dla Ciebie. 
 

Sprawdź także