Praktyczny dodatek czy konieczność? Poznaj korzyści z posiadania lady kasowej

Line of refrigerated counters with cash counter

Praktyczny dodatek czy konieczność? Poznaj korzyści z posiadania lady kasowej

02.09.2021

Zdarza Ci się czasem trafić do sklepu, w którym sprzedawca podaje Ci produkty, niemal przerzucając je nad szybą lady chłodniczej? Z pewnością spotkało to każdego z nas i — niestety — jeszcze nie raz spotka. Szczęśliwie, niektóre lady posiadają daszek, na którym można ów towar położyć. Nadal jednak sięganie po zakupy bywa kłopotliwe, gdy np. trzymamy w ręce koszyk. Wystarczy jednak niewielki mebel, dopasowany do lady chłodniczej, by kontakt ze sprzedawcą i przekazanie towaru odbywały się w warunkach komfortowych dla obu stron. Chodzi oczywiście o ladę kasową.  

 

Czym jest lada kasowa? 

 

Czasami nazywana przez nas „przystawką” jest niewielkim meblem, który wyglądem i wymiarami uzupełnia urządzenia chłodnicze w danym ciągu lub ustawieniu. Jej wymiar i wzornictwo dobierzesz do wybranych lad chłodniczych (kieruj się oznaczeniem tej samej linii). 

 

Przód lady kasowej powinien być dopasowany do wyglądu lad chłodniczych pod względem kształtu i koloru. W ten sposób zyskujesz naturalne przedłużenie ciągu chłodniczego i spójny wygląd całości. Od strony obsługi lady kasowe oferują przestrzeń do przechowywania, to jedna z wielu korzyści.


Different cash counters

 

Dlaczego lada kasowa jest najczęściej wybieranym uzupełnieniem lad chłodniczych?

 

Dobrze zaplanowany sklep to taki, w którym dokładnie zaprojektowana jest ścieżka klienta, a spotkanie ze sprzedawcą odbywa się w sposób wygodny dla obu stron. Stąd potrzeba posiadania mebli, które pozwolą na chwilę „odetchnąć” i spokojnie zapłacić za zakupy. Jednak korzyści z posiadania lady sklepowej kasowej jest znacznie więcej:

 
  1. Dzięki ladzie kasowej zyskujesz przestrzeń, na której możesz ustawić terminal płatniczy czy kasę fiskalną. 
  2. Możesz nawiązać bezpośredni kontakt z klientem, doradzić i — po prostu — sprzedać więcej.
  3. Zyskujesz miejsce, na którym wygodnie położysz produkty zakupione przez klienta i uwolnisz się od konieczności podawania ich przez ekspozycję lady chłodniczej.
  4. Sprzedawca dostaje do dyspozycji dodatkowe półki i szuflady, w których można przechowywać akcesoria przydatne w czasie sprzedaży, np. torby papierowe, serwetki, rolki papieru do kasy, notesy itp. 
  5. Z przystawką możesz lepiej zaplanować ścieżkę klienta i oddzielić grupy produktów, które wymagają innej ekspozycji np. mięso od serów.    

Series of refrigerated counters with cash caounter from six line

 

Jak wybrać ladę kasową? 

 

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy w pierwszej kolejności ustalić, jaką mamy do dyspozycji przestrzeń i jak chcemy wpłynąć na sposób, w jaki po sklepie porusza się klient. 

 

Lady kasowe mogą mieć różne kształty: 

  • lady kasowe proste tworzą z urządzeniami chłodniczymi jedną linię, najczęściej wzdłuż ściany;
  • lady kasowe narożne uzupełniają zestawienia, w których ścieżka klienta odbywa się pod różnymi kątami. Narożnik może być zewnętrzny i wewnętrzny. 
 

W pierwszej kolejności wybierz lady chłodnicze, odpowiednio do asortymentu, który będziesz sprzedawać. Decydując się na jedną linię lad, swobodnie dobierzesz kilka urządzeń, które będą do siebie pasowały nie tylko wizualnie, ale też pod względem wymiarów i użytych materiałów. 

 

Następnie zapoznaj się z ofertą lad kasowych i zobacz, które modele pasują do wybranych przez Ciebie urządzeń chłodniczych. Zestawiaj je tak, by zyskać jak najwięcej miejsca dla swoich klientów i obsługi. 

 

Pamiętaj, by wybrać przystawkę w takim samym kolorze lub zestawieniu kolorów, jak w przypadku lad chłodniczych. Takie urządzenia najlepiej wyglądają wtedy, gdy sprawiają wrażenie jednego, wspólnego ciągu.

 

Trudno to sobie wyobrazić? Przychodzimy z pomocą! 

 

Do każdej lady chłodniczej możesz dopasować odpowiednią przystawkę. Poniżej znajdziesz kilka wizualizacji, na których pokażemy Ci, jak można modyfikować i zestawiać urządzenia. 


Standard refrigerated counters with corner cash counter

 

Set of blue refrigerated counters with cash counter

 

Set of green refrigerated counters with cash counter

Sprawdź także