Relacja z Europa Cup 2022

1 wrz 2022

Florystyczne Mistrzostwa Europy Europa Cup 2022 oficjalnie przeszły do historii. Powiedzieć, że było to niezwykłe wydarzenie, to jakby nic nie powiedzieć. Trzy dni w przestronnych wnętrzach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach to była prawdziwa uczta dla florystów i wszystkich miłośników kwiatów. Wielka kumulacja talentów, wyobraźni i pasji. Ogromnie cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak fantastycznej imprezie i ufundować nagrodę dla jej Zwycięzcy!

 

     

 

Najważniejszym elementem Europa Cup był oczywiście konkurs. Do rywalizacji stanęło szesnastu uczestników – utytułowanych florystów z Europy i Azji. Zawodnicy w ciągu dwóch dni zmierzyli się z pięcioma zadaniami konkursowymi, a sześcioro z nich, wyłonionych przez jury, także z szóstym finałowym zadaniem-niespodzianką, którego realizacja odbyła się na scenie w trakcie Gali Finałowej.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Mistrzostw była muzyka, a każdemu z zadań towarzyszyła muzyczna inspiracja. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym kunsztem w aranżacji kwiatów, ale zwycięzca mógł być tylko jeden! Tytuł mistrzowski oraz nagroda w postaci altany chłodniczej na kwiaty RAPA trafił do rąk reprezentantki Holandii Hanneke Frankema. Miejsce drugie zdobył pochodzący z Węgier Gábor Nagy, a trzecie Michael Liebrich reprezentujący Niemcy. Każdy z laureatów uosabia zupełnie inny styl, ale wszystkie prace były zjawiskowe!

      

 

               

 

Obok wydarzenia głównego organizatorzy przygotowali szereg dodatkowych atrakcji: prelekcje, wystawy i pokazy florystyczne, w tym fantastyczny pokaz główny Time Transition in Floristry w wykonaniu mistrza florystyki Klausa Wagenera.

 

    

 

    

 

Jesteśmy zachwyceni, że stoisko RAPA cieszyło się tak dużym zainteresowaniem. Florystom i właścicielom kwiaciarni z różnych części Europy i świata opowiedzieliśmy o zaletach „lodówek na kwiaty” RAPA, a także z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy wielu pozytywnych opinii od klientów, którzy już użytkują nasze urządzenia.

Gościła u nas także zwyciężczyni Mistrzostw Hanneke Frankema, którą ogromnie ucieszyła nagroda jaką od nas otrzymała - altana SCh-AKM.

   

To było świetne doświadczenie i już nie możemy się doczekać kolejnych Mistrzostw!

 

 

Sprawdź także