Szafy zapleczowe — wybierz najlepszy wariant przechowywania

Szafy zapleczowe — wybierz najlepszy wariant przechowywania

03.03.2022

Magazyny i zaplecza są bardzo ważną częścią sklepu, a wybierane do nich urządzenia pełnią ogromną rolę. Jakość przechowywanej żywności zależy w dużym stopniu od warunków magazynowania. Od tego, jak będzie wyposażony sklep, restauracja czy lokal gastronomiczny, zależeć będzie nie tylko komfort pracy, ale i powodzenie biznesu. 

 

Szafy z agregatem górnym i dolnym — drzwi skrzydłowe czy rozsuwane?

 
 • Szafy wykorzystywane na zapleczach posiadają w standardzie korpus ze stali malowanej proszkowo. Istnieje możliwość zamówienia każdego modelu z korpusem ze stali nierdzewnej „szlif”.  
   
 • We wszystkich szafach chłodniczych zastosowany jest ekologiczny czynnik chłodniczy o współczynniku ODP=0 oraz współczynniku GWP=3, które oznaczają odpowiednio zerowy wpływ na warstwę ozonową i niewielki wpływ na tworzenie efektu cieplarnianego. 
   
 • Wybierając szafy z agregatem górnym, nie musisz pamiętać o opróżnianiu pojemnika, ponieważ wyposażone są one w system automatycznego odparowania skroplin, a dodatkowo półki rozmieszczone są niżej, co ułatwia przenoszenie produktów.  
   
 • Szafy zapleczowe z symbolem 2D i 3D to modele z dzielonymi drzwiami w poziomie. Możliwość otwierania tylko części komory pozwala ograniczyć straty chłodu, a co za tym idzie – energii elektrycznej.
   
 • Jeśli masz niewiele miejsca, wybierz szafę z drzwiami przesuwnymi, które są zaprojektowane specjalnie dla pomieszczeń, w których problematyczne jest korzystanie z drzwi skrzydłowych.
 

Półki i pojemniki EURO 2, to dobre zestawienie.

 

Jeżeli chcesz przechowywać towar w szafie na półkach i w pojemniku EURO 2 (szer. 60, wys. 20, gł. 40 cm) – wybierz model szafy o szerokości 825 mm lub 1600 mm. Ładowność skrzynki EURO 2 wynosi 30 kg (pojemność – 39 litrów).

Pamiętaj! Umieszczając w szafie pojemnik EURO 2, koniecznie musisz dokupić specjalną podstawę i zamówić wzmocnione dno komory. Nie można stawiać pojemnika bezpośrednio na dnie szafy.
 

 
Maksymalne zapełnienie szafy? Wybierz szafę na 21 pojemników EURO 2.

 

Jeśli potrzebujesz szafy zapleczowej, która ma pomieścić same pojemniki EURO 2 w ofercie mamy dla Ciebie model z agregatem górnym, który pomieści aż 21 pojemników EURO 2. Ten rodzaj szaf jest szczególnie doceniany w gastronomii. Wymiary modelu szafy 21-E2: szer. 1600 mm, wys. 2020 mm, gł. 800 mm.

Wybierając ten model, w standardzie dostaniesz, m.in.: 

 • podstawy pod pojemniki EURO 2 – 2 szt., 
 • wnętrze szafy bez przegrody i półek, 
 • wzmocnione dno komory. 

Szczegóły urządzenia na stronie produktu https://rapa.pl/pl/model/21-e2

 


Wybierasz szafę z półkami? Zobacz najlepsze opcje.

 

Gdy zdecydowałaś się na zaplecze wybrać szafę z półkami, koniecznie przeczytaj nasz artykuł Półki do szafy chłodniczej — jak wybrać odpowiedni typ półek do urządzenia?


Jeśli nie będziesz zdecydowany, jakie akcesoria wybrać, zadzwoń do nas. 

   
 

Niestandardowe rozwiązania? Zobacz co mamy w ofercie.
 

Wybrane modele naszych szaf możemy przystosować do umieszczenia: 

 • pojemników GN, 
 • belek na haki typu S.

Jeśli chcesz poznać całe wyposażenie dodatkowe szaf chłodniczych, zajrzyj do cennika: https://rapa.pl/pl/pliki-do-pobrania/cenniki

W przypadku niestandardowych wymagań, skontaktuj się z nami. Nasz Dział BR jest otwarty na nowe wyzwania, natomiast Dział Obsługi Klienta odpowie na każde pytanie i pomoże Ci wybrać urządzenie odpowiednie dla Twoich potrzeb.


 


 

Gwarancja — zadbamy o Twój spokój i komfort użytkowania.
 

Modele standardowe:

 • 2 lata gwarancji – po zarejestrowaniu urządzenia na www.rapa.pl.

Modele ecoline:

 • 3 lata gwarancji – po zarejestrowaniu urządzenia na www.rapa.pl,
 • możliwość płatnego przedłużenia gwarancji na okres 4 lub 5 lat w dniu zakupu urządzenia.


   

 Wiosna zbliża się wielkimi krokami i może czas pomyśleć o porządkach na zapleczu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat standardów i dodatków w naszych szafach chłodniczych zapraszamy na stronę https://rapa.pl/pl/typ/szafy-chlodnicze.

Sprawdź także