Magazyn z wózkami do transportu ciężkich produktów

Transport urządzenia - jak się przygotować

16 gru 2021

Decyzja zapadła, otwierasz własny biznes. Gratulujemy! Przed Tobą jeszcze dużo planowania oraz zamówienie i odbiór urządzeń chłodniczych. Pomożemy Ci się do tego przygotować. Z tego tekstu dowiesz się, jak przygotować się na przyjazd urządzenia chłodniczego, żeby ustawienie i montaż obyły się bez stresu.  

Transport urządzenia — podstawowe informacje dla dostawcy

 

Przy ustalaniu transportu urządzeń chłodniczych, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę ich ilość. Inaczej transportować będziemy pojedynczą szafę chłodniczą, a inaczej moduły, wchodzące w skład ciągu lad chłodniczych. W tym drugim przypadku do przygotowania zamówienia będzie potrzebna konfiguracja modułów, czyli sposób ich ustawienia w lokalu. Urządzenia jadą na miejsce wstępnie zmontowane, nasi specjaliści ustawiają je i łączą według zaleceń z zamówienia. Na filmie poniżej pokazaliśmy, jak wygląda montaż ciągu lad chłodniczych w stosunkowo niewielkim lokalu:


 

 

Wnoszenie ciężkich urządzeń 

 

Umawiając transport, pamiętaj, by podać logistykowi lub osobie z Działu Obsługi Klienta odpowiedzi na poniższe pytania: 

  1. Jak wygląda podjazd pod lokal i czy w miejscu rozładunku są ograniczenia dla długich (11-13 m) i ciężkich (12-16 t) samochodów? 
  2. Jak blisko wejścia można podjechać? 
  3. Czy na miejscu będą osoby, które zostaną przeszkolone w zakresie obsługi urządzeń? 

Mężczyzna z wózkiem paletowym przechodzi przez magazyn

 

 

Szczegóły, które gwarantują bezstresową dostawę 

 

Cenimy jasną komunikację, a w przypadku dostawy, lepiej podać więcej informacji niż to koniecznie, żeby później się nie rozczarować. Nie zaszkodzi też, jeśli podeślesz kilka zdjęć lokalizacji. Poniżej znajdziesz listę informacji, które znacząco ułatwiają nam pracę: 

  • lokalizacja sklepu, a konkretnie piętro (np. parter, wysoki parter, piwnica), 
  • czy są schody lub inne elementy architektoniczne, które mogą utrudnić wniesienie urządzeń, 
  • odległość do miejsca docelowego, ewentualne utrudnienia (np. filary, barierki, zakręty) - tutaj bardzo pomocny jest krótki film, 
  • czy możemy wjechać na miejsce wózkiem paletowym? 
 

Jak przygotować miejsce dostawy: 

 

1. Podaj nam wszystkie informacje dotyczące polityki miejsca w czasie pandemii, jeśli zarządca lokalu oczekuje dostarczenia wypełnionej ankiety — prześlij nam ją wcześniej. 

2. Upewnij się, że na miejscu znajduje się przygotowana instalacja elektryczna z podłączonymi do niej gniazdami z uziemieniem. 

3. Miejsce dostawy musi być uprzątnięte, im więcej wolnej przestrzeni będzie do manewru, tym sprawniej i łatwiej przebiegnie dostawa. 

4. Ustalmy dokładnie godziny montażu, kiedy zarówno Ty, jak i wydelegowani pracownicy, będą mieli czas, by na spokojnie dopełnić formalności. Na miejscu potrzebna będzie osoba, która podpisze protokół odbioru urządzeń i pracownicy, którzy zostaną przez nas przeszkoleni i dowiedzą się, jak obsługiwać i konserwować urządzenia.


Podpis na protokole odbioru urządzeń


 

Co dalej?

Wybierz urządzenia dla siebie i skontaktuj się z nami. Zajmiemy się realizacją zamówienia i przeprowadzimy Cię przez proces zakupu i dostawy. 

 

Sprawdź także