sklep z ciągiem lad SiX

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o linii SiX

3 mar 2023


 

Linia SiX to projekt, z którego jesteśmy szczególnie dumni. Jej wysoką pozycję w naszej ofercie potwierdzają liczne zamówienia i coraz szersze grono zadowolonych klientów. Niewątpliwie zawdzięcza to najwyższej jakości i precyzji wykonania, funkcjonalności oraz nowoczesnemu designowi. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki prostej, ponadczasowej formie, urządzenia z tej linii doskonale pasują się do każdej stylistyki, a szeroka gama wzorów i kolorów wykończenia pozwala na stworzenie atrakcyjnej i harmonijnej aranżacji wnętrza. Zaciekawiony? Zatem poznaj rodzinę SiX! 

 

Lady chłodnicze

 

 Pierwszymi urządzeniami stworzonymi w linii SiX są lady chłodnicze. Produkujemy je w kilku wariantach:

 • model L-S z szybą czołową giętą – charakteryzuje się łagodną, opływową linią, która doskonale pasuje do klasycznego wystroju wnętrza 
 • model L-X z szybą czołową prostą – urządzenie o prostej, zdecydowanej formie, które sprawdzi się w nowoczesnych aranżacjach. 


 

 

 

 W ofercie linii SiX znajdziesz także modele z szybą krótką, zarówno giętą jak prostą. Są to odpowiednio

 • model L-Si – szyba gięta  
 • model L-Xi – szyba prosta

Modele L-X i L-Xi mogą być uzupełnione ladami narożnymi, które są szczególnie użyteczne, gdy chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną w lokalu przestrzeń i stworzyć funkcjonalny ciąg chłodniczy.
 


Opracowaliśmy zarówno narożnik zewnętrzny, jak wewnętrzny, by dać Ci możliwie najwięcej opcji konfiguracji ustawień sprzętu.Możesz wybierać pomiędzy modelami::

 • L-X/NW – lada narożna wewnętrzna z szybą prostą 
 • L-Xi/NW – lada narożna wewnętrzna z szybą prostą krótką
 • L-X/NZ – lada narożna zewnętrzna z szybą prostą.


 

Lady rybne

 

Lady FISH zostały zaprojektowane z myślą o krótkotrwałym przechowywaniu i ekspozycji świeżych ryb i owoców morza, zarówno w niewielkich sklepach specjalizujących się w tego rodzaju asortymencie, jak na stoiskach rybnych w wielkopowierzchniowych marketach. Dostępne są cztery modele urządzeń, które można łatwo dopasować do innych elementów z linii SiX:

 

 • L-S FISH – lada rybna z szybą czołową giętą 
 • L-Si FISH – lada rybna z szybą czołową giętą krótką
 • L-X FISH – lada rybna z szybą czołową prostą
 • L-Xi FISH – lada rybna z szybą czołową prostą krótką

 

Wnętrze lad wykonane z wysokiej jakości stali kwasoodpornej jest odporne na działanie pochodzących z żywności kwasów i łatwe w czyszczeniu. Obszerna przestrzeń ekspozycyjna o głębokości 75 i wysokości 12 cm została wyposażona w specjalne pojemniki wannowe umożliwiające układanie asortymentu z wykorzystaniem lodu lub bez niego.

Ladę FISH można bez problemu łączyć w ciągi z innymi ladami chłodniczymi. Z uwagi na charakterystyczny, intensywny zapach ryb zalecane jest wówczas oddzielenie ekspozycji w ladach pełną przegrodą.

 

 

 Neutralne lady kasowe

 

Lady chłodnicze można wygodnie zestawić z neutralnymi ladami kasowymi, które zapewnią funkcjonalną przestrzeń do obsługi klienta oraz sporo miejsca na przechowywanie niezbędnych w sklepie akcesoriów, jak opakowania, metkownice itp.

 


Do wyboru są modele

 

 • LK-SiX/X – lada kasowa z blatem ze stali nierdzewnej 
 • LK-SiX – lada kasowa z półką po stronie klienta i blatem ze stali nierdzewnej 
 • LK-SiX/NW – lada kasowa narośnaz półką po stronie klienta i blatem ze stali nierdzewnej 

Dzięki uzupełnieniu lad chłodniczych ladami kasowymi stworzysz estetyczną, spójną i niezwykle użyteczną całość, która usprawni codzienną pracę.

 

Lady kasowe IMPULS

Lada IMPULS powstała by w pełni wykorzystać potencjał sprzedażowy strefy przy kasie. Jest przeznaczona do ekspozycji drobnych produktów impulsowych, takich jak napoje, przekąski czy słodycze. Umożliwia to umieszczony od strony klienta regał, wyposażony w cztery półki o regulowanej wysokości. Od strony obsługi lada oferuje obszerny blat, na którym można wygodnie ustawić kasę, terminal płatniczy oraz inne niezbędne w tym miejscu akcesoria. Lada dostępna jest w trzech szerokościach: 70, 100 i 130 cm.

Podobnie jak inne elementy z linii SiX ladę IMPULS można wygodnie łączyć w ciągi z innymi neutralnymi meblami oraz zestawiać z urządzeniami z tej serii.

 
 

 Lady grzewcze

 

Coraz częściej w przestrzeni sprzedażowej, oprócz stoisk, na których można kupić mięso, wędliny, sery, czy wyroby garmażeryjne, pojawiają się także stoiska z ciepłymi potrawami dostępnymi od ręki. Lada grzewcza SiX powstała w odpowiedzi na potrzebę uzupełnienia ciągów chłodniczych urządzeniami, które pozwalają serwować ciepłe posiłki.
 

 


Dostępne są dwa modele:

 • L-S/DHBM – lada grzewcza z szybą giętą 
 • L-X/DHBM – lada grzewcza z szybą prostą 

Więcej o ladach grzewczych w artykule Czym jest lada grzewcza i do czego ją wykorzystać?

 

 

 

Solidna konstrukcja

 

Wszystkie urządzenia w linii SiX cechuje mocna, dobrze przemyślana konstrukcja, uwzględniająca nie tylko przestronną ekspozycję, ale również obszerną przestrzeń do przechowywania, ukrytą przed wzrokiem klientów. W przypadku lad chłodniczych są to chłodzone przechowalniki, które w zależności od rozmiaru lady, mogą nawet całkowicie zastąpić szafę zapleczową.

Lady kasowe i grzewcze posiadają natomiast obszerne półki od strony obsługi, na których swobodnie można zmieścić wszystkie akcesoria potrzebne personelowi. W urządzeniu zastosowaliśmy anodowane profile aluminiowe w kolorze głębokiej czerni. Są wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie ulegają korozji. Boki urządzeń chłodniczych i grzewczych z linii SiX wykonane są z tworzywa ABS w stylistyce inoXframe, izolację korpusu stanowi ekologiczna pianka poliuretanowa oraz – w przypadku lady grzewczej – dodatkowo wełna mineralna.

Wszystkie lady SiX można bezpłatnie wyposażyć w nierdzewne odbojniki, a za dopłatą również w nierdzewne półki frontowe. Uwaga! odbojniki montujemy wyłącznie do frontów z malowanej stali. Nie jest to możliwe w przypadku frontów z płyty meblowej.

 

 

 

Chłodzenie i grzanie wysokiej jakości

 

Bez względu na pełnioną funkcję – chłodzenie czy grzanie – w urządzeniach z linii SiX zastosowaliśmy wysokiej jakości rozwiązania techniczne, zapewniające duży komfort użytkowania. Lady chłodnicze pracują w zakresie temperatur od +1°C do +10°C i plasują się w 3 klasie klimatycznej, co oznacza, że temperatura otoczenia, w której działają nie może być wyższa niż +25°C.

Za chłodzenie odpowiada agregat wewnętrzny zasilany ekologicznym czynnikiem chłodniczym R-290 o zerowym wskaźniku ODP (Ozone Depletion Potential) oraz bardzo niskim wskaźniku GWP=3 (Global Warming Potential). W urządzeniu zastosowano chłodzenie dynamiczne, co zapewnia równomierny rozkład temperatury w przestrzeni ekspozycyjnej oraz przechowalniczej. Lady grzewcze pracują w zakresie od +30°C do +90°C. Zastosowano statyczny układ grzewczy oparty o trzy niezależne grzałki, dzięki czemu w przypadku awarii jednej z nich temperatura może być przez jakiś czas utrzymana. Temperaturę można łatwo ustawić za pomocą analogowego regulatora.

 


 

 

Wygoda użytkowania

 

Zarówno w ladach chłodniczych (modele L-S, X), jak grzewczych zastosowaliśmy system podnoszenia szyb na siłownikach typu lift-up. Siłowniki dobierane są indywidualnie do wymiaru urządzenia, co zapewnia lekkość otwierania, a tym samym wygodny dostęp do ekspozycji o głębokości 75 cm. Zadbaliśmy także o to by łatwo, bez użycia narzędzi, można było dostać się do elementów wymagających systematycznej konserwacji, takich jak skraplacz (nie dotyczy lady grzewczej), wyjmowane dno ekspozycji czy bezprogowe przechowalniki. W ladach chłodniczych zamontowaliśmy także niezależny system osuszania szyb, wyposażony w dedykowane wentylatory eliminujące gromadzenie się wilgoci na przednich szybach powietrza oraz system automatycznego odparowania skroplin.

 

 

 

Wygląd, który zachwyca

 

Urządzenia chłodnicze powinny być nie tylko funkcjonalne i niezawodne, ale także po prostu piękne! Tworząc linię SiX kierowaliśmy się właśnie tą zasadą. Starannie dobraliśmy materiały i zaprojektowaliśmy bryły wszystkich lad, szczególny nacisk kładąc na detale i precyzję wykończenia. Dodatkowo stworzyliśmy możliwość łatwej wymiany panelu frontowego, który może być wykonany z płyty meblowej lub ze stali malowanej proszkowo na dowolny kolor ze wzornika RAPA. Pozwala to na szybką i do tego samodzielną zmianę wyglądu urządzenia. Jesteśmy także otwarci na realizację indywidualnych projektów wzorniczych, po wcześniejszym ustaleniu warunków z Działem Obsługi Klienta. Zadbaliśmy także, by produkty w urządzeniach były odpowiednio wyeksponowane, dając Ci możliwość wyboru oświetlenia LED. Możesz zdecydować się na oświetlenie przeznaczone do mięs lub nabiału.

 

 

 

Rozległe możliwości aranżacyjne

 

Wszystkie elementy z linii SiX można zestawiać ze sobą w wielu ciekawych konfiguracjach, co pozwala na bardzo elastyczne i efektowne kreowanie przestrzeni handlowo-usługowej. Dostępność wielu rozmiarów urządzeń sprawia, że bez trudu można dopasować je do lokali różnej wielkości, nawet tych bardzo małych. Konkretne wymiary znajdziesz na stronach poszczególnych produktów w zakładce "Dane techniczne". Dodatkowo urządzenia chłodnicze - w tym również rybne - oraz analogicznie urządzenia grzewcze, mogą być łączone w ciągi, co z kolei sprawdza się świetnie w sklepach wielkopowierzchniowych. Dzięki zastosowaniu lad kasowych jako neutralnych łączników, w jednym zestawie można połączyć urządzenia o różnych funkcjach, tj. lady grzewcze, standardowe lady chłodnicze i lady rybne. Chętnie doradzamy w kwestii ustawienia i doboru odpowiednich urządzeń i ich rozmiarów.

 

 

 

 

Gwarancja

 

Na wszystkie urządzenia z linii SiX oferujemy 1 rok bezpłatnej gwarancji, z możliwością bezpłatnego przedłużenia jej na 2 lata po zarejestrowaniu urządzenia na naszej stronie www i odpłatnego od 3 do nawet 5 lat. W ramach gwarancji oferujemy nasz bezpłatny serwis na terenie całego kraju.

 

 

 

 

Polecamy także artykuły:

 

 

Sprawdź także